ويندوز

اشتباهات اجتناب ناپذيرند ، چه به دليل اشتباهات خود شما چه به دليل مداخله ي بيجاي كاربران در رجيستري . در نود و پنج درصد موارد ، آموزش زير شما را كمك خواهد نمود .
آيا تاكنون در مورد برنامه Sysetm Restore كه در ويندوز XP قرار دارد و تنظيمات قلب ويندوز را بازيابي مي كند چيزي شنيده ايد ؟ System Restore كامپيوتر شما را به وضعيت قبلي برمي گرداند ، بدون اينكه اطلاعات شخصي اخير نظير سندها ، فهرست هاي تاريخچه ، پوشه هاي دلخواه ، يا پيغام هاي پست الكترونيكي را از دست بدهيد .

اين ابزار ، تغييرات كامپيوتر و ساير برنامه هاي كاربردي را مورد مشاهده قرار داده و نقاط بازيابي را ايجاد مي كند . اين نقاط ، Snapshot ناميده مي شوند ، اما در واقع دستور العمل هايي براي لغو تغييرات اخير مي باشند . وقتي پيكربندي به خوبي عمل نمي كند ، اين Snapshot ها را بازيابي مي كنيد .

SYSTEM RESTORE

به صورت پيش فرض ، ايجاد اين نقاط بازيابي در ويندوز XP به صورت روزانه و پس از رويدادهاي با اهميت مانند نصب يك برنامه كاربردي يا راه انداز ابزار انجام گيرد . System Restore براي كارهاي جدي در رجيستري بسيار مناسب است ، چون هر زمان كه مايل باشيد مي توانيد نقاط بازيابي خاص خود را ايجاد كنيد .

طرز ساخت نقاط بازيابي : براي اجراي System Restore به ترتيب مراحل زير را طي كنيد :

Start/All Programs/Accessories/System Tools/System Restore

گزينه Create A Restore Point را انتخاب كرده و سپس روي Next كليك كنيد . در كادر Restore Point Description نامي توصيفي براي نقطه بازيابي وارد كرده و سپس روي Create كليك كنيد .
System Restore تاريخ و زمان را به اين نام اضافه مي كند . حال بر روي Home كليك كنيد و اين بار Restore My Computer To an Earlier Time را انتخاب كرده و سپس روي Next كليك كنيد .

نقطه مورد نظر جهت بازيابي را انتخاب كرده و سپس روي Next كليك كنيد . System Restore در صورتي كه فضاي كافي به آن اختصاص يافته باشد ، نقاط بازيابي تا نود روز پيش را حفظ مي كند ، بنابراين با استفاده از تقويمي مي توانيد روز دقيق ايجاد نقاط بازيابي را بيابيد .

در تقويم كه در شكل زير مشاهده مي كنيد ، تاريخ هايي كه به صورت حروف پررنگ نمايش داده شده اند ، آن هايي هستند كه حاوي نقاط بازيابي مي باشند .

SYSTEM RESOTRE

قبل از ادامه كار ، حتما سندهاي باز خود را ذخير كرده و تمام برنامه هاي در حال اجرا را ببنديد . چون System Restore كامپيوتر را مجددا راه اندازي مي كند .

روي يك تاريخ كليك كرده و سپس روي نقطه بازيابي موجود در فهرست كليك كنيد . مجددا روي Next كليك كنيد تا ويندوز XP اجرا شده و پيكربندي نقطه بازيابي انتخاب شده را بازيابي كند .

گاهي اوقات اگر پيكربندي كامپيوتر استحكام كافي را نداشته باشد ، نمي توانيد ويندوز XP را به صورت طبيعي اجرا كنيد . در اين حالت بايد به سراغ وضعيت Safe برويد . در اين وضعيت ، نمي توانيد نقاط بازيابي را ايجاد كنيد ، اما مي توانيد نقاطي را بازيابي كنيد كه از قبل ايجاد شده اند .

  
نویسنده : علی بيگ... ; ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ امرداد ،۱۳۸٤

 

Ticking away the moments that make up a dull day

you fritter and waste the hours in an offend way.

Kicking around on a piece of ground in your home town.

waiting for someone or something to show you the way.

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain.

You are young and life is long and there is time to kill today.

And then one day you find ten years have got behind you. No none told u when to run u missed the starting game and u run and run to catch up with the sun but its sinking.

And racing around to come up behind u again.

The sun is the same in the relative way but u are older.

Shorter of breath and one day closer to death.

Every year is getting shorter never seen to find the time plans that either come to naught or half a page of scribbled line.

Hanging on in quiet desperation is the English way the time is gone the song is over, though I'd some thing more to say

همپاي تيك تيك ثانيه هاي روزهاي كسالت بار
همين جوري بي هدف، ساعتهاي عمرت رو هدر مي دي

و توي زادگاهت توي يه تيكه جا همينطوري وقت مي گذروني

به انتظار اينكه يه نفر، يه چيز بياد و راهو نشون بده

وقتي از آفتاب گرفتن خسته مي شي، مي موني خونه به تماشاي بارون

هنوز جووني و زندگي درازه و امروز رو هم مي شه همينجوري گذروند.

اما يه دفعه خبردار مي شي كه ده سال گذشته و

هيچكس بهت نگفته كه بايد مسابقه رو شروع كني.

و تو هم صداي تپانچه آغاز مسابقه رو نشنيدي.

اونوقت بي وقفه مي دوي كه به خورشيد برسي اما اون غروب مي كنه

و باز دوباره از پشت سرت سر در مياره.

خورشيد همون خورشيده اما تو ديگه سن و سالي ازت گذشته

نفست تنگتر شده و خودت يه روز ديگه به مرگ نزديكتر،

سال به سال، روزا كوتاهتر مي شه و انگار هرگز وقت پيدا نمي كني

چه نقشه هايي كه مي كشي و يا به هيچ جا نميرسن و يا به همون نصف صفحه خط خطي كاغذ ختم مي شن.

بعد هم كز كردن تو يه گوشه خلوت، مث انگليسي ها. وقت تموم شد و ترانه تموم شد و من فكر مي كردم كه حرفاي بيشتري براي گفتن داشته باشم…!

 

  
نویسنده : علی بيگ... ; ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٧ امرداد ،۱۳۸٤

 

دعاي فاطمه زهرا(س): 

پروردگارا مرا به آنچه روزي فرموده اي قانع کن ( از آن چه از نعمت هايت دارم راضي باشم ) و مرا با الطاف و محبت هايت پوشش بده و براي هميشه به من عافيت ( دوري از امراض روحي و جسمي ) عنايت فرما .

پروردگارا مرا ببخش و به من رحم فرما آن گاه که مرا از دنيا مي بري .

پروردگارا در جستجوي آنچه برايم در نظر نگرفته اي سرگردان و عاجزم مفرما و آن چه را برايم خواسته اي به آساني و سهولت در اختيارم قرار ده .

خدايا پاداش نيکو به پدر و مادرم مرحمت فرما و به هر کس که حقي بر گردن من دارد با او چنين کن .

پروردگارا مرا براي آنچه آفريده اي براي همان قرارم ده و به آنچه که خود متکفل انجام آن برايم شده اي ، مشغولم مفرما .

خدايا مرا عذاب مفرما در حالي که من از تو طلب بخشش دارم و محرومم مفرما در حالي که از تو تقاضا و خواهش مي کنم .

الهي مرا نزد خودم ذليل و بي مقدار قرار ده ولي مقام خودت را نزد من عظيم فرما و اطاعت خويش و انجام آن چه رضاي تو در آن است و پرهيز از آنچه تو را به خشم مي آورد را ( در همه امور ) به من الهام فرما اي مهربانترين مهربانان .

**************************************

ولادت با سعادت  فاطمه زهرا  رو به کليه دوستان تبريک عرض مي کنم...امروز به همين دليل روز زن ناميده شده...انشالله که تمام کردار و رفتارمون مطابق با سيره  ائمه اطهار باشه.

خيلي از دوستان خصوصا خانومهااز شأن و ارزش و شخصيت حضرت فاطمه مطالب زيادي نوشتند ولي اينو بايد بدونيم گفتن و ادعا کردن و مبالغه آسونه و نبايد از خاطر برد که ايشون هم مثل ما زاده يک انسان بوده و مثل ما از نعمات زندگي و معيشت برخوردار بوده پس چطور ميشه که همچين کسي اينقدر به عرش خدا نزديک ميشه و لقب ام ابيها ميگيره و ما اينجا اندر خم يک کوچه ايم...

کدوم يک از ما دعاهامون شبيه دعاي فاطمه است...کداميک خير آخرت را به خير دنيا ترجيح ميديم و براي رضاي خدا و حفظ ارزشها و شخصيت خودمون تابع احساسات و هوسهاي دنيوي نمي شيم...اون همه سختيها و اون همه مصايب و تحمل اونا براي زنده نگاهداشتن اسلام و بسط عدالت در جهان بوده و سراسر زندگيشون براي ما تجربه ايست تا بتونيم ارزش واقعي خود، دنيا،زندگي،اطرافيان، دين، و در آخر شناخت عظمت و قدرت پروردگار را ببينيم...ولي ما در خيابانها،مجالس،محيطهاي کار و ورزش شاهد حضور خانومهايي هستيم که حجاب رامانع آزادي و ننگ خودشون و نشانه بي فرهنگي مي دونن و براي فرار از اين اِنگ متوسل به آرايشها و تريپهايي ميشند که ارزش و هويت اصيل يک ايراني مسلمان را که به خاطرش خونها ريخته شده از بين ميبرند و در آخر به نهيليسمي و پوچگرايي ميرسند...خيلي از ماها هم ميخواهيم که اونطور نباشيم ولي اينو بدونيد دوستان که خواستن مهم نيست بايد عمل کرد...وقتي راهي را آغاز مي کنيد مهم نيست که راه چقدر طولانيست. آنچه اهميت دارد اين است که ذهنتان را متقاعد به رفتن کنيد و دانستن کافي نيست بايد کار کرد،خواستن کافي نيست بايد عمل کرد...

براي ادامه راه فاطمه زهرا حسرت نبودنش را نخوريد در هر خانه اي جلوه اي از نور و جلالت اون بزرگوار وجود داره و سعي کنيد عاشقانه و ملتمسانه قدرشون رو بدونيد و امروز براي قدرداني از زحمات و مصايبشون دستبوسشان باشيم و با عُلُو احساس بهش بگيم که: مادر دوستت دارم.

  
نویسنده : علی بيگ... ; ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ امرداد ،۱۳۸٤